388 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 7 Svar

speciallæger på tv speciallæger på tv

Hej

er der nogle af jer der ved om man kan søge spicallæge hjælp når alle andre ikke kan finde ud af hvad man fejler? Lige som man nogle gange ser på tv?
Jeg har i flere år døjet med nogen som jeg har været ved 4 forskellige læger, 2 speciallæger samt 2 privathospitaler, og ingen har endnu kunne finde ud af hvad det er. Og hver eneste læge har hver deres teori og giver mig en masse forskellige cremer og medicin som jeg skal prøve med og intet hjælper - og nu bliver jeg snart sindsyg.
Er der nogen som ved om man kan tilmelde sig et eller andet sted så man kan få det her løst en gang for alle?


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophængning af lamper og spejl. 650 kr.
  • Samle det sidste af min jysk seng😂mangler meget lidt 720 kr.
  • Ophæng skab på lille badeværelse 400 kr.
  • Reparation af vandvarmer i kolonihave7 1.500 kr.
  • Fastmontere stik bag indbygget ovn - skal udføres af elektriker 750 kr.
  • Reparation carportlåge 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  speciallæger på tv
  • #2   26. jan 2012 Stine.¨

    Jeg ved at de på Silkeborg syghus har et center hvor de kan en helt masse, håber du kan åbne mit link, ved heller ikke om det var det du tænkte på.
    (link fjernet)


  • #3   26. jan 2012 jeg kan ikke svare på dit spørgsmål. Men har du prøvet nogle alternative behandlinger? Naturagtigt? Kan ikke lige komme i tanke om det rigtige ord. Men jeg kender en der har haft MEGET stor glæde af en irisanalyse. Altså en der kan se i øjet hvad du fejler og så give dig noget naturmedicin. Hvis altså du er til den slags.

  • #4   26. jan 2012 Det skal lige siges at det er i mit underliv atjeg har problemer - hvilket også begrænser mængden af hvem der kan hjælpe.
    Men nøj hvor er jeg bare ved at være træt af det, det er så smertefuldt. Men det kan da godt være at jeg skal undersøge det nærmere. Syntes bare ikke jeg kan finde noget på google som mindre om mit problem smiley


  • #5   26. jan 2012 Stine jeg TROR at en "irisdims" kan hjælpe dig. Uden at jeg er sikker. Men hun har kureret voldsom eksem uden problemer. Og min bekendtes datter er i behandling lige nu. Hun er 8 og temlig urolig og til tider voldsom. Der kunne hun se at det var nogle nerver der ikke arbejdede ordentlig sammen. (ved ikke endnu om det har hjulpet). Så måske kan hun også hjælpe dig.

  • #6   26. jan 2012 Uh det lyder interessant - kan du evt finde et telefonnummer eller ligende til hende. Jeg er villig til at gøre alt.


  • #7   26. jan 2012 Jeg skal lige prøve. Sender en PB til dig senere. Min bekendte er på arbejde nu nemlig.

  • #8   26. jan 2012 Åh du er altså en skatr - tusind tak

Kommentér på:
speciallæger på tv

Annonce