hold da op behold aldrig en hvalp af {{forumTopicSubject}}
hej ja jeg er helt brugt tror aldrig at vi beholder en hvalp fra nogen af vores hunde mere vores gizmo er bare så ked af det da hans mor ikke må være sammen med hende da hun er gået i løb og han skriger bare fordi han elsker sin mor så højt min mand har brugt mest af dagen på at sy tissebælte men da han ikke er så stor passer ingen ting passer og tissemanden sidder for langt inden mellem bene er den eneste løsning at holde dem i hvert sit rum men hvor er det bare syn for ham at han skal være så ked af det men tør bare ikke tage nogen chancer overhoved men det har sku været hård lærdom men gizmo er sku dejlig men det er bare for bøvlet når de er så knyttet nu håber jeg snart at hun mener det er slut med denne løbetid syntes ikke det ellers er så slemt men det er simpelthen fordi hun er hans et og alt kh sanne
jan 2008
Følger: 59 Følgere: 55 Hunde: 4 Emner: 119 Svar: 756
mar 2007
Følger: 18 Følgere: 17 Hunde: 3 Emner: 7 Svar: 262
(link fjernet)
Jeg bruger nedenstående mavebælte med et bind i indenunder dragten.
(link fjernet)
Hvis hannen slet ikke får lov at være i samme rum som tæven, hyler han meget højt konstant, så vi kan ikke holde dem adskilt, kun i korte tidsrum af gangen.
Men jeg lader dem aldrig alene sammen ved løbetid når jeg ikke er hjemme uanset dragt osv., for intet er jo ikke 100% sikkert, så jeg lader dem ikke sammen uden jeg er hjemme og kan holde øje.
Måske sådan en løsning også kunne være løsningen for Gizmo, så han kan få lov at være sammen med din mor bare noget af tiden, så han ikke bliver for ked af det.
jan 2008
Følger: 59 Følgere: 55 Hunde: 4 Emner: 119 Svar: 756
jun 2008
Følger: 106 Følgere: 102 Hunde: 3 Emner: 68 Svar: 1.448
mar 2007
Følger: 18 Følgere: 17 Hunde: 3 Emner: 7 Svar: 262
jul 2007
Følger: 19 Følgere: 22 Hunde: 2 Emner: 24 Svar: 527
Ida: den der dragt ser da super fin ud, tror jeg vil prøve at bestille en. fås den kun i den ene størrelse og passer den til chihuahua ??
mar 2007
Følger: 18 Følgere: 17 Hunde: 3 Emner: 7 Svar: 262
(link fjernet)
Den jeg har er 29 cm, og en del for stor, så jeg måtte sy den ind flere steder.
Inden næste løbetid vil jeg bestille flere af dem, men i størrelse 26 cm, tror jeg passer fint i størrelsen til de fleste chihuahua.
mar 2007
Følger: 18 Følgere: 17 Hunde: 3 Emner: 7 Svar: 262
apr 2009
Følger: 81 Følgere: 83 Hunde: 4 Emner: 200 Svar: 6.862
Jeg synes Ida's dragt ser super smart ud! Men, ville ikke turde lade dem være sammen hvis vi ikke var hjemme (!!), selvom han har dragten på. Men underopsyn tror jeg dragten er kanon god
KH Ann-Sophie
mar 2007
Følger: 18 Følgere: 17 Hunde: 3 Emner: 7 Svar: 262
hold da op behold aldrig en hvalp af
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside