{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
475 visninger | Oprettet:

Hund og fyrværkeri {{forumTopicSubject}}

Ja... Så er det jo ved at være tid, til årets højlydte skyd-bang-festival, og det er stakkels lille Morgan ikke så glad for.

Vi havde egentlig ikke husket det som så slemt, men de begyndte netop at fyre af, ganske kort fra os, hvilket resulterede i en skræmt, lille hund, der kom styrtende ind til mig, med halen mellem benene og så rystende at man kunne se musklerne arbejde.
Jeg ved godt, at man helst ikke skal pylre om hunden, når den bliver bange, men jeg har så svært ved at lade være, når han kommer løbende og søger tilflugt hos mig, på den måde smiley

Jeg ved ikke om man kan få noget hos dyrlægen - hvis de overhovedet har åbent inden nytår - men jeg ville foretrække hvis vi kunne løse det uden medicin, eller sådan noget.
Er der nogen, der har et par gode råd, til hvad man kan gøre for at hjælpe en meget skræmt hund, så han kommer bedst muligt igennem nytåret?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hund og fyrværkeri
Kommentér på:
Hund og fyrværkeri

Annonce