{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.415 visninger | Oprettet:

Retur til BARF {{forumTopicSubject}}

Hej allesammen smiley

Da mille var 1-2 år gammel gik jeg over til BARF og hun var simpelthen den lykkeligste hund på det foder. Der var heller ingen som helst problemer med at hun evt. skulle kaste op af det, eller ikke kunne tåle det. Jeg blev så desværre nødt til at sætte hende på tørkost igen, af en masse praktiske årsager. Det var dog BARF-baseret tørkost fra Akela.

Men nu er jeg igen i en situation hvor jeg vil kunne gå tilbage til BARF, og det vil jeg jo rigtig gerne netop fordi jeg ved hvor meget hun elsker det.

Mit spørgsmål er så bare, om der er noget man skal tage hensyn til, når hun er 9 år gammel nu? Kan det være hårdere for maven at skifte til råd foder? Eller skal jeg bare følge samme procedure som jeg gjorde dengang og så burde der ikke være nogen problemer? smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Retur til BARF

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce