Dansk svensk gaardhund *Tøsen* 2007

1.165 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING

Dansk svensk gaardhund *Tøsen*

Fødselsår:
2007
Størrelse:
hun er en lille hund, som elsker at ligge under ens fødder :) hun kan altid komme ind de mest mærkelige steder når hun vil lege :)
Temperament
tøsen er det sødeste væsen, hun bliver ikke sur, og hun er altid meget glad, det kan man mærke på hende, dog kan hun godt sige fra, men hun er verdens mest kærlige og dejlige hund, alle kan snakke med hende, og hun er altid glad når der kommer mennesker :)
Tricks
jeg har lært hende at gø, når hun skal have en godbid, og vi er godt igang med at lære at gå i skraldespanden med ting, det er dog ikke altid at hun gider, så bliver jeg jo nødt til at gøre det selv desværre d;
sit, give pote, lægge sig, tage musen og passe på katten.
Stævner
hun har ikke været til nogen stævner.
Stamtavle
Køn
tæve :)
Beskrivelse
tøsen er verdens dejligste lille hun, hun reagere på smukke og skat d;
hun er en lille livlig hund med masser af krudt i røven, og hun er altid med på at lege, hen af ved aften bliver hun meget træt, for hun er altid aktiv hele dagen, hun leger med mine 2 små katte også, og de hygger sig rigtigt hele tiden d;
tøsen har en svaghed overfor små dejlige han hunde, og de skal altid drilles på en eller anden måde, hun er lidt opmærksomhedskrævende indimellem, men hun elsker også bare at ligge i sin kurv og slappe af, efter en lang og hård dag med alt den leg :)
Kommentér på:
Dansk svensk gaardhund *Tøsen*
Annonce