{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.427 visninger | Oprettet:

Gamle Max skal til Dr.Dyr nu. {{forumTopicSubject}}

Puuha, så skal jeg snart af sted til dyrelægen med gamle Max. Jeg hader at aflevere min gamle bamse og så ikke kunne holde ham i poten når de skal skære i kinden på ham.

Han går ikke så godt som han burde, så han skal også have taget røntgenbilleder af hele rygsøjlen, albuer og hofter + have taget en biopsi af en stor knude han har på den ene side af maven (jeg håber sørme bare den er godartet) og have opereret en stor ”blomkåls” knude væk fra kinden som han hele tiden kradser hul i. Men han er jo så stor og så gammel at de er lidt urolige for at putte ham i fuld narkose, så nu skal han lige undersøges grundigt for at se om han kan tåle det, ellers må han kun komme i lokalbedøvelse for ikke at risikere noget.

Æv æv, jeg bryder mig ikke om ikke at kunne være der, bare som en tavs ”flue på væggen”, kender i ikke det – eller er det bare mig ?

Og morgenmad har han heller ikke måtte få, men Misja skulle jo have for ikke at hun kastede op – stakkels stakkels gamle Maxen.

Nu vil jeg se at gøre ham og mig klar, vi skal have bussen her om en lille halv time.

Kryds fingre og poter for ham.

Knus,
Karina.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gamle Max skal til Dr.Dyr nu.
Kommentér på:
Gamle Max skal til Dr.Dyr nu.

Annonce