
Tilmeldt:
15. feb 2007 Følger: 19 Følgere: 20 Hunde: 7 Emner: 940 Svar: 10.327
Agility 1. gang Agility 1. gang
Skal til agility for første gang med Enzo her om en halv time. Jeg er noget spændt på hvad han synes om det og meget spændt på hvordan det skal gå, da jeg jo faktisk ikke rigtig har nogen stemme og ikke må tale med den smule der er tilbage !
dec 2007
Følger: 40 Følgere: 37 Hunde: 3 Emner: 41 Svar: 300
bamse og jeg elsker at gå til agility....ss
feb 2007
Følger: 47 Følgere: 48 Hunde: 6 Emner: 47 Svar: 1.873
feb 2007
Følger: 19 Følgere: 20 Hunde: 7 Emner: 940 Svar: 10.327
Til at starte med, troede han at det var i orden at gå under springbommen, så der skulle lidt overtalelse til at få ham til at springe over. Men han har faktisk aldrig rigtig sprunget i den tid vi har haft ham. Kun nogle enkelte gange ind i bilen, så det er jo ikke det store.
Men efterhånden til agiliti gik det egentlig meget godt, han fandt endelig ud af at man skulle springe over.
Tunnellen var han rigtig god til, den susede han bare lige igennem.
Men godbidderne var han ikke særlig interesseret i, for der var en af tæverne der var i løb og åbenbart gik og dryppede lidt, så det var han fuldstændig opslugt af.
Glæder mig til min stemme kommer tilbage, så jeg kan sige noget mere til ham.
Agility 1. gang