Welsh Corgi Cardigan & Pembroke

Welsh Corgi Cardigan & Pembroke

Medlemmer: 97
Forside Forum Medlemmer Annoncer Hunde
1.091 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 5 Svar

opdrættere opdrættere

Hej corgi folk..

har en ven, der bor på en gård. Han er meget interesseret i en corgi, men han føler sig lidt fortabt i hvilke opdrættere der er gode? Kunne I evt komme med råd om hvilke er gode og hvorfor.. Så kan jeg viderebringe det til min ven. smiley Han har tjekket corgi.dk, men vil gerne høre fra nogle ejere om det fremfor at kontakte corgi.dk


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af altanafskærmning 1.000 kr.
  • Samle puslebord 300 kr.
  • Fjerne overskydende jord, så det er plan med græsset 500 kr.
  • Rengøring af ovn 300 kr.
  • Hjælp til montering af skab 205 kr.
  • Bortkørsel og bortskaffelse af jord 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  opdrættere
  • #2   26. aug 2012 Åh.. Jeg kan godt se problemet.. men så evt. skrive i pb?

  • #3   26. aug 2012 Hvis det var mig ville jeg google mig frem til en masse kenneler, læse om dem, skrive frem og tilbage med dem og måske endda mødes med dem inden..


  • #4   26. aug 2012 det kommer jo også helt an på hvad din bekendt er interesseret i er det en cardigan eller pembroke, kig evt. på min hjemmeside. :-)og ja jeg syns jo jeg laver nogle dejlige hvalpe, men alle hvalpe er jo skønne, og rigtig ring til nogen og prøv at aflægge dem et besøg, og gør jeres egen vudering. Nu ved jeg ikke lige hvor i bor, men der er store hestedag i Roskilde næste weekend hvor der også er præcenteret forskellige hunderacer bl. a. corgien hvor de både vil være at se og røre, smiley og få en snak om dem.

  • #5   27. aug 2012 Jeg vil sige at jeg synes at vi er så heldige i corgi-kredse at der ikke er nogen decideret dårlige kenneler. Så i sidste ende må det være et spørgsmål om kemi - og det kan man jo kun finde ud af ved at kontakte forskellige kenneler og tage en snak, evt tage på besøg og hilse på dem og deres hunde.
    Han kan jo tage udgangspunkt i nogen der evt bor i nærheden?


  • #6   27. aug 2012 tak for de gode råd

Kommentér på:
opdrættere

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce