{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hejsa. - præsentation
  • #1   29. dec 2010 Hej og velkommen til - håber virkelig vi kan få god udnytte af denne gruppe :O)

    Ofte laver vi mad til 2 dage af gangen - da det er nemmest.

    Vi smider aldrig mad ud - hvis vi har nogle ting som vi ikk kan bruge eller får spist får hundene det. Men det ville være rart med nye ideer


  • #2   29. dec 2010 Hej smiley

    Jeg synes som regel, jeg er ret god til at planlægge min madlavning efter hvad jeg har og ikke købe ind til 7 helt forskellige retter på en uge, med mængder af overskud til følge. Men efter, jeg er blevet kun mig selv og tit springer aftensmaden over, kan den planlægning godt ryge sig en tur :D, så jeg håber, at kunne få lidt hjælp til at bruge nogle af alle de underlige ting, jeg eder med at have liggende.

    Jeg tænkte på om ikke gruppen kunne udvides til at omfatte genbrug og udnyttelse af "ressourcer" generelt? Jeg har ikke lige et eksempel på stående fod, men tænker, at der sikkert sidder folk´rundt omkring, som forstår at gøre brug af nogle af alle de ting, vi ellers bare smider ud.


  • #3   29. dec 2010 Ja, jeg må indrømme jeg nok kassere for meget mad. Derfor er denne grubbe en kærkommen lejlighed til og lave om på det.

  • #4   29. dec 2010 Hejsa, jeg tager lige en pause i min ridning, så jeg håber på at kunne kokkerere noget mere, nu jeg har tid. :O)

  • #6   29. dec 2010 Super initiativ!

    Glæder mig meget til at blive inspireret og give mit besyv med :o)


  • #7   29. dec 2010 Har det som alle andre i tråden... En del rester og ingen inspiration til genbrug

Kommentér på:
Hejsa. - præsentation

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce