{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Iiihhh, bagekartofler??
  • #1   20. maj 2009 Jeg har lige lavet hele bagekartofler. De fik først 5 min i microovn og derefter 30 min i ovn ved 200 gr. (skulle passe med majskolber). Men alt efter hvor stor de er skal de nok have ca 10 min mere. Store hele kart. skal nogen gange have 70 min. - ellers kan du lige give dem et par min i micro, så bliver de kogt indeni.

  • #2   21. maj 2009 Jeg lavede forleden dag på arbejde en lille test med halve bagekartofler - hvor man smurte bagepapiret med olie og dryssede frisk kværnet peber over og så lagde kartoflerne med skærefladen nedad - det var forbavsende godt og tog ca 35 min før de var færdige!

  • #3   22. maj 2009 Det er dælme ikke lang tid i giver jeres kartofler. Mine bliver kogt et kvarter, og så ti minutter i micro, og så som minimum halvanden time i ovnen ved 200 grader.

    Så bliver de bare SÅ lækre!

    Tror måske de kommer på menuen i morgen. Mmmmm


Kommentér på:
Iiihhh, bagekartofler??

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce