Rundkørslen :)

Rundkørslen :)

Medlemmer: 36
Forside Forum Medlemmer Annoncer Hunde
 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Plæneklipper vil ikke starte 1.000 kr.
  • Blotlæggelse af strømforsyning og etablering af stikkontakt 1.357 kr.
  • Dispose of 90% gasflaske 400 kr.
  • Korrekt montering af vaskemaskine 750 kr.
  • Grundig rens og fugning af chaussésten 700 kr.
  • Afmontering og montering af nyt armatur inkl hanen på den nye 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hunden i sengen?
  • #1   4. feb 2007 Ja da alle 6, men har fået vænnet 2 af med det så nu er der 4 tilbage, men hvis jeg kunne gøre det om skulle ingen have været der, der er godt nok ikke meget plade.
    Heldigvis arbejder min bedre halvdel om natten så det gør at vi kan være der (mig og hundende)


  • #2   4. feb 2007 Helle, ja okaii 6 hunde i sengen må være rimlig trangt i din seng :o)

  • #3   4. feb 2007 Ja da.. Elsker at ligge og putte med Bella og hun nyder det i fulde drag.. Hun sover for det meste i min fodende, da min kæreste rykker for meget rundt om natten..
    Når vi får den nye hund skal den også have lov at være i sengen.. Synes det er så skønt.. *S*


  • #4   4. feb 2007 Belinde: ja der er rimelig trangt, Men selvom man somme tider ønsker at de aldrig var i sengen, savner man dem nu alligevel når man feks er på ferie og de ikke er med
    (så mangler der altså noget i sengen) men det er da osse hyggeligt at ligge og putte inden man skal sove, men hvor er det irreterende når han den gamle vuffer har lagt sig ved hovedpuden for han snorker så højt....


  • #5   4. feb 2007 Har skiftende arbejdstider og der da ikke noget bedre at falde i søvn efter en nattevagt mens man ligger i ske med hunden. Men ellers ikke, for så kan vi ikke være der. (har kun 3/4 seng og gemalen på 206 cm fylder altså også en del)

  • #6   5. feb 2007 vores hunde må gerne komme i sengen.Men det er også fordi de ligger der ikke særlig længe før de går igen.
    Rico kommer med når vi går i seng og så kommer han igen 1/2 times tid før vi står op om morgenen. Lucas kommer først op i sengen når vækkeuret har ringet, men det er ligesom bare for at sige god morgen.

    Min kæreste sagde også da vi fik rico for 1 år siden at han ikke skulle i sengen men da det så blev sengetid den første aften kunne min kæreste ikke lade være og tog ham op og det har han så fået lov til siden.

    Charlene


  • #8   5. feb 2007 jaaah det er nemlig meget svært at lade være. Det kender jeg alt for godt.
    Vi har lige fået en ny bil st.car hvor der er masser af plads i bagage rummet til vores hunde, så vi har sat hundegitter op. Og Rico har jo været vand til at sidde på passager sædet når jeg kører bil og nogle gange kan jeg næsten ikke nænne at han skal sidde der i bag. Men blir nødtil det..


  • #9   7. feb 2007 ja orrrkkkeee dooog, alle 3 på en gang........*Smil*
    Det er ikke altid at der er plads til manden i sofaen...*GG*


  • #10   7. feb 2007 *og sengen*

  • #11   7. feb 2007 Min hund ligger selfølgelig også oppe i sengen også selvom moar ikk vil have det.. Hehe.. For der er ikk noget mere hyggeligt..

  • #12   7. feb 2007 Ja hunde skal vide hvem der bestemmer, men derfor kan den godt få lov til at være i sofaen/sengen, mener jeg. Mener "slaget" om at være leder/fører foregår ved at vi aktiverer og træner og lærer vores hund ting.
    Oskar ved godt hvem der bestemmer; også da han var i lømmelaldren og stadig havde kuglerne.
    Bare min overbevisning og det fungerer godt herhjemme.
    Malene smiley


  • #13   8. feb 2007 Ja men hvis hunden ved hvem der bestemmer er der ikke noget galt i at den/de kommer i sengen/sofaen!
    Men jeg respektere til hver en tid de folk der ikke ønsker deres kæledyr i møblerne, for vi er jo forskellige og opdrager ikke vores hunde ens. *smil*


  • #14   8. feb 2007 Mor til fire. Peppo er ikke i sengen!
    Men er i sofaen engang imellem, det er af hensyn til min datter, da hun var mindre skulle hun ikke ligge i alt hans pels, og risikere at få allergi


  • #15   8. feb 2007 doffen skal egentlig ikke ligge i min seng da jeg faktisk ikke kan tåle ham:S meen han hopper nu op aligevel

Kommentér på:
Hunden i sengen?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce