Barf til muskelhunde {{forumTopicSubject}}
Hej,
Jeg er lige tilmeldt BARF gruppen, efter at ha lavet nedenstående tråd omkring BARF til muskelhunde - måske i kan give lidt flere svar herinde?
Vi er de heldige ejere af den dejligste blandings muskel hund (mor: Rottweiler / far: Amerikansk Bulldog - Dogo Argentino).
Vi snakker meget om at begynde at BARF fodre, Da vi mener det er det bedste for hunde. Dog er vi lidt i tvivl om det evt. kan påvirke hans sind at få råt kød?
Vores vennepar med Amerikansk Bulldog barf fodre også og de har kun mærket en forbedring i hendes hellbred, men ikke i hendes sind.
Vi vil dog gerne lige hører om der er andre med muskelhunde, der har erfaringer de vil dele?
feb 2008
Følger: 34 Følgere: 34 Hunde: 1 Emner: 30 Svar: 130
Der er Blandt andet Dogo Argentino i ham, som jo er kendt for deres selvsikkerhed og jagt instinkt...
Vi vil bare ikke risikere at han ændre sig af det mentalt?
sep 2008
Følger: 4 Følgere: 3 Hunde: 2 Emner: 3 Svar: 129
feb 2008
Følger: 34 Følgere: 34 Hunde: 1 Emner: 30 Svar: 130
sep 2008
Følger: 4 Følgere: 3 Hunde: 2 Emner: 3 Svar: 129
feb 2008
Følger: 34 Følgere: 34 Hunde: 1 Emner: 30 Svar: 130
Ja min hundetræner er Barf forhandler, så jeg tager en snak med hende en vi sender endeligt igang :o)
Barf til muskelhunde
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside