{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Blanding af racer Laika 2010

1.225 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Janni H
Kvinde | 39 år | Oprettet: 16. jul 2007


Blanding af racer Laika

Fødselsår:
2010
Størrelse:
Hun er ca. 35 cm høj nu.
Og har en kamp vægt på 5 kg hehe
Temperament
Har sine egne meninger om alt. Men har et godt temp.
Tricks
Sit
Dæk
Giv pote
Kommer næsten hver gang der bliver kaldt :)
Stævner
Ingen
Stamtavle
Ingen

Hun er en bla. af 4 racer

chihuahua
dvaergpinscher
pomeranian
shetland sheepdog
Køn
Tæve
Beskrivelse
Laika er den nye hund i huset, og maggi og laika går godt i spænd!

Hun er en lille spilopmager, og der er rigtigt go i hende, men hun er jo os kun en hvalp endnu :)

Hun er lidt bange for fremmede mennsker og hunde, men håber det bliver bedre som tiden den går, men kan allerede mærke lidt forskel når vi møder andre :)

23 sep 2010
Så mødte laika, sin første kat, min gamle kat :) hold da op det gik godt. Hun var dog lidt bange i starten, men det gik over, og de begyndte og lege sammen. Dejligt og se :)

25 okt. 2010
Så har hun mødt lidt andre hunde, og hold da op hvor er det dejligt at se hende lege med andre hunde og ikk være bange for dem :) Gørr dog stadig af fremme hunde, når hun er i snor. Men meget sjælende af mennesker der bare kommer uden hund :)
Hun er blevet rigtigt god til ikk og jagt biler. Det kræver dog stadig en del træning, men det går fremad :)

Natten til den 23/01-2011 kom hun i sin føste løbetid, heldigvis er hun ikke mærket af det :)

10/02-2011
Så er bette kommet ud af sin første løbetid. Det er dejligt, så kan hun komme med igen, når vi skal nogen steder :)
Hun har overhovedet ikk været mærket af at hun har været i løbetid. Dog har jeg godt kunne mærke på hende, at hun ikke har kunne løbe fri :)
Kommentér på:
Blanding af racer Laika
Annonce