Blanding af racer Oscar 2004

718 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 8 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

 
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Slå lyden til
00:00
/
01:14
LIVE

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Her er pukkelhvalen skyllet op

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Træer og buske dækket af silke

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Har Du Været Der - Historien Om Verdens Første Nationalpark!

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING

Blanding af racer Oscar

Fødselsår:
2004
Størrelse:
Jeg vejer ca. 9 kg. og er ca. 30 cm. over skuldrene. Jeg har taget lidt på efter, at jeg er blevet kastreret, men mor og far arbejder på sagen, så jeg er snart en slank hund igen. :-)
Temperament
Jeg er lidt stædig engang imellem. Det er ikke altid, at jeg lige vil det, som mor og far vil have mig til.

Når jeg møder andre hunde vil jeg meget gerne snakke, så jeg gør og gør. Min mor er også en gravhund, så det er nok hende jeg har det fra. :-)
Tricks
Jeg kan sitte, dække, give pote og være cirkushund når jeg har lyst ( mor og far har endnu ikke fået mig til at gøre det på kommando ). Jeg kommer for det meste, når der bliver kaldt. Jeg kan også vente med at spise og tage min godbid indtil, at der bliver sagt værsgo. Hvis jeg får besked om at blive et bestemt sted, så kan jeg for det meste også det.
Stævner
Ingen.
Stamtavle
Ingen.
Køn
En dejlig hanhund. Han er en blanding af ruhåret gravhund og jack russel og japansk spids.
Beskrivelse
Jeg er en sød og dejlig hund. Jeg flyttede ind hos min nye mor og far i slutningen af januar 2009, da min gamle mor ikke havde så meget tid og overskud til mig mere. Men nu bor jeg altså hos min nye mor og far, og det er bare rigtig hyggeligt. Vi leger og hygger. Det bedste er, når der bliver puttet med dyne om aftenen på sofaen. Det ÆÆÆLSKER jeg. :-)

Jeg er meget glad for at lege og blive nusset.
Kommentér på:
Blanding af racer Oscar
Annonce