{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Blanding af racer Mollie 2008

458 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Christina K
Kvinde | 36 år | Oprettet: 2. jan 2007


Blanding af racer Mollie

Fødselsår:
2008
Størrelse:
hun er en lille vovse på 800g indtil videre

hun er nu oppe på 1,4 kg, stor pige :D
Temperament
hun er en skøn lille hygge trold, men hun er også en lille ballademager:)
Tricks
ikke nogle endnu
Stævner
ingen
Stamtavle
ingen
Køn
ja hun er dejlig:) hun er en lille tæve
Beskrivelse
Mollie er en dejlig lille hund og fuld af energi, men samtidig er hun også en lille hygge hund, som for det meste skal op og sove på os i sengen før hun vil ligge sig til at sove. Hun er også en lille samler, for hun samler en masse legetøj i sin kurv så der næsten ikke er plads til hende.

hun har også en god appetit og det der er bedst er at hende og Charlie kommer godt ud af det med hinanden. vi har nu haft hende i halvanden uge, og hun har været meget renlig i forhold til Charlie og Lady(R.I.P. lille Lady).

Mig og min kæreste fik Mollie da vores anden lille hund døde af forgiftning, lady. Vi mente at det ville være godt lige at få tankerne væk fra hende og vi syntes også at Charlie skulle have en legekammerat. Charlie og Mollie er søskende. de har samme mor, som er ½ pomeranian og ½ pekingeser, hendes far er ukendt.

mollie er nu snart 2 år, og hun er stadig en lille lort:D hun er fuld af krudt men elsker stadig at sove :D især oppe i sengen helt ind til os. hun er en rigtig putte trold.
Hun elsker at lege, især med hendes katte legettøj, hehe, hun er jo ikke så stor så hun synes det sjovest:D hun går stadig med hendes puppy sele fordi vi endnu ikke har fundet en sele som passer hende, selv de mindste str. af seler er for store.

hun ersimpelthen en skøn hund, en lille ballademager og hun hygger sig meget sammen med vores anden hund charlie, hendes bror. de leger tit sammen, men nogle gangekan hun godt være slem ved ham når han ikke gider at lege med ham. meeen han kan nu også godt tæske hende en gang imellem.

kælenavne : lille fis, molle
Kommentér på:
Blanding af racer Mollie
Annonce