{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
847 visninger | Oprettet:

Træning med stationær fører :-) {{forumTopicSubject}}

Jeg forstuvede foden i lørdags...
Det er gået overraskende hurtigt fremad, men jeg er stadig ikke der, hvor jeg kan/tør gå en lang tur i skoven med alle fire hunde i snor.

De har været MINDST 1,5 time ude på mine egne indhegnede arealer hver dag, og tirsdag aften var jeg til LP-træning med begge de små. Jeg har kun været fysisk på job i går, men har ellers været hjemme ved dem.
Alligevel kan jeg godt mærke, at specielt de to små er ved at trænge til noget ekstra aktivering/stimulering.
Såååå hvad kan jeg lave af hovedbrud til/med dem her i dag, som ikke kræver alt for meget fysisk aktivitet af mig?
Det skal lige siges, at søgeøvelser får de hver dag, så det er ikke noget, der trætter dem specielt meget. Ikke engang når godbidderne placeres både højt og lavt.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Træning med stationær fører :-)
Kommentér på:
Træning med stationær fører :-)

Annonce