{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.959 visninger | Oprettet:

Te - kan det drikkes :-) {{forumTopicSubject}}

Hvis man nu ikke kan fordrage te - synes det smager som kogt vand med en rigtig dårlig bismag (hvad det dybest set vel også er smiley Er der så håb for at man kan lære at holde af det??
Jeg møder mange der siger, at det bare er fordi jeg ikke at prøvet det rigitge te ... men hvad er så lige det rigtige te og hvor købes det.

Nogen vil sikkert undre sig over at man gerne vil lære at drikke noget man egentlig ikke bryder sig om.. men nogle former for te kommer i de smukkeste dåser og jeg elsker dåser til pynt ... hehe og så ville det jo virke bare en smule mere overbevisende overfor kæresten, hvis jeg faktisk drak det te jeg købt.

Ej, pjat til side .. jeg drikker ikke kaffe og heller ikke te og når man så er gæst, så synes folk altså at man er max mærkelig hvis man intet drikker.

Så hvad er god begynder te og ikke mindst hvor købes den.
Hvordan tilberedes en god te?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Te - kan det drikkes :-)
Kommentér på:
Te - kan det drikkes :-)

Annonce