{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.206 visninger | Oprettet:

Rikke
Rikke
Tilmeldt:
12. okt 2011
Følgere: 5 Hunde: 5 Emner: 46 Svar: 1.542

Lungwort kapsler? {{forumTopicSubject}}

Meget langt fra hunderelateret spørgsmål smiley

Er der nogen, der har prøvet Lungwort kapsler?
Der findes tusindvis af ting, man altid kan prøve mod forskellige ting, men man kan jo købe sig fattig, hvis man skal alt igennem.
Jeg har læst positive anmeldelser om det rundt omkring, men jeg kender faktisk ikke nogen, der selv har prøvet det.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lungwort kapsler?
  • #1   6. okt 2022 Jeg tror ikke på det, har talt med min læge om det, fordi jeg også havde kigget på dem, og hun tror hellere ikke at det hjælper.



  • #2   6. okt 2022 Lungeurt er en ældgammel lægeplante. De planter der på latin hedder officinalis efter artsnavnet, er oftest brugt som lægemidler. Ligeså Thymus (timian) som er antibakterielt. Om det virker? Hmm vi bruger jo generelt ret mange lægeplanter, så hvorfor ikke? Det har vel været på markedet siden man opdagede en gunstig virkning. Hvor godt det virker, er måske individuelt. Vores læger har aldrig været vildt lykkelige for "alternativ" behandling. Har man lyst til at prøve, så mener jeg man skal springe ud i det. Så må man jo selv afgøre om det har en virkning. Der er dog noget medicin man ikke skal blande med "alternativ".

  • #3   6. okt 2022 Nej, læger er sjældent ret alternativt anlagt.
    Jeg er nok sådan lidt kvart-alternativ, men det er da altid bedst, hvis jeg selv kender nogle rigtige mennesker, der har haft gavn af tingene før jeg selv kaster penge og tid efter noget nyt smiley


  • #4   6. okt 2022 Sådan har jeg det også. Jeg er bestemt åben, men ønsker gerne andres erfaringer.

Kommentér på:
Lungwort kapsler?

Annonce