{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.625 visninger | Oprettet:

Forbinding på forben der holder? {{forumTopicSubject}}

Okay, det her er måske et lidt underligt spørgsmål. Men er der nogle der har gode fifs til at pakke noget af et forben ind så det holder?

Sif har været forbi dyrehospitalet nogle gange, og begge forben har været brugt til at stikke i. Det ene ben kan hun bare ikke lade være. Hun piller ikke rigtig i operationssårene på maven.

Vi har prøvet meget - strømper og strømpebukser klippet til - det bliver flået af. Det spray man kan få virker ikke. Dyrlægens eneste råd tilbage var en krave. Ikke den oppustelige, men lampeskærmen. Altså. Den stakkels hund tror hun skal DØ når hun får den på.

Så indtil jeg får sådan en bodystocking ting hjem til hende med lange forben i, er der så ikke en der har et trick jeg skal kende til? smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Forbinding på forben der holder?
Kommentér på:
Forbinding på forben der holder?

Annonce