Trænings venner Trænings venner
Jeg vil lige hører om der er nogen,der kunne tænke sig at mødes til træning.Hvor vi går noget lydighed og noget spor,det gør ikke noget hvis man ikke er øvede.Så skal vi nok finde ud af det,men synes det kunne være sjovt at være lidt flere til at træne sammen.End bare at træne for sig selv,det må gerne være folk fra østjylland af.Så hvis der er nogen der er interesseret kan i bare skrive.
MVH.
Bettina.
mar 2006
Følger: 7 Følgere: 7 Hunde: 3 Emner: 36 Svar: 221
jan 2008
Følger: 5 Følgere: 4 Hunde: 1 Emner: 1 Svar: 39
Det lyder som noget vi gerne vil være med til.
Men da min mand arbejder ude, er jeg til hverdag enlig mor med 2 drenge som skal køres til både fodbold og håndbold osv osv, så det afhænger af om jeg kan få det til at passe ind.
Hvor og hvornår, havde du forestillet dig ?
KH Jeannette
dec 2007
Følger: 3 Følgere: 3 Hunde: 1 Emner: 14 Svar: 151
Det kunne da godt ske, vi går pt på hvalpe hold, simba er 5 måneder. Vi har planer om at fortsætte med lydighed, og starte på spor når vi er færdige med hvalpe træning.
Vi træner også i DCH.
Trænings venner
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside