{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
840 visninger | Oprettet:

Tæge eller skovflåt {{forumTopicSubject}}

Iiihh hvor det kan irritere mig at de stakkels tæger får skylden for at sidde og gnaske i vores hnde, når det rent faktisk er skovflåten der gør det..

En tæge er en smuk bille, æder udelukkende planter.. Den gider ikk sidde på vores hund *GG*

En skovflåt er en parsit som æææææææælsker blod, og sidder udelukkende og venter på noget varmblodigt den kan hoppe på og mæske sig i indtil den bliver fed..
- Når den så har ædt slipper den taget, falder på jorden/gulvet og kravler i skjul indtil den igen er slank nok til at finde et nyt bytte..

Skovflåt - http://images.google.com/images?sourceid=navclient&aq=skovfl%C3%A5t&ie=UTF-8&rls=SUNA,SUNA:2006-30,SUNA:en&q=skovfl%C3%A5t&oe=UTF-8&um=1&sa=N&tab=wi

Tæge - http://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=da&rls=SUNA%2CSUNA%3A2006-30%2CSUNA%3Aen&q=t%C3%A6ge

Ved tægen.. de billeder med skovflåt og hunden har intet med tæger at gøre.. Tæger sidder IKKE på hunden..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle et skab 700 kr.
  • Klippet buskas ned 1.500 kr.
  • Montere kattelem og lave hul 1.500 kr.
  • Sætte køkkenlåge fast igen 750 kr.
  • Udskiftning af termostater på 3 radiatorer 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tæge eller skovflåt
Kommentér på:
Tæge eller skovflåt

Annonce