407 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 2 Svar

Dårlige ører. Dårlige ører.

Hej alle herinde.

Jeg vil høre om der er andre der har problemer med deres hund's ører. Min har det problem at nemt får dårlige ører og må til dyrlægen og ha' dem renset selvom jeg gør alt hvad jeg kan, ordner dem hver 14'ende dag som dyrlægen har sagt men lige fedt hjælper det, og nu står jeg og skal afsted igen med ham og han hader det.

Mvh Karin


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Bundventil skiftes i vask 400 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Ophæng af lampe 350 kr.
  • Planlimning af kogeplade 1.000 kr.
  • Toilet løber 1.000 kr.
  • Overgang EL net 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dårlige ører.
  • #1   13. jul 2004 Hej anelise.
    Balder har haft ørebetændelse en gang og der var vi til dyrlæge med ham og hun rensede dem og gav mig så noget til at rense dem med samt øre dråber, og så fortalte hun at jeg skulle rense dem hver 14'ende dag og det har jeg gjordt, men nu er han begyndt at klø sig voldsomt og ryste på hovedet. Men jeg sidder og tænker på om han har haft det problem altid, der hvor jeg købte ham var der ikke lige frem lækkert og han havde da osse orm indtil han var et halv år. Men mange tak for dine råd.

    Mvh Karin og Balder


  • #3   13. jul 2004 Hej anelise.
    Jeg ved godt det med at det stinker så'n en gang øre betændelse, men jeg tænkte mere på om han har haft det inden jeg købte ham. Det sjove er nemlig at der ikke er noget at se i øret på ham men han kradser og ryster sig som om han har det. Og det med om øre betændelsen blev slået helt ned sidste gang er jeg ikke helt sikker på, men jeg regner med at tage en tur til dyrlægne med ham for at få det tjekket.


Kommentér på:
Dårlige ører.

Annonce