{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
556 visninger | Oprettet:

Teenage hund i sneen , en udfordring . {{forumTopicSubject}}

Hold op Nila er vild med sne .. Hun er helt og aldeles fuldstændig ustyrelig ... Hun har snor på , på ca. 80 % af vores gå ture . Og hun hopper pludselig rundt , løber efter flyvende sne , ligger sig på lur , ruller sig rundt , graver sin ind i en stor bunke sne og kan slet ikke koncentrere sig om noget som helst , og hvis hun så ser en anden hund i sneen , tror hun de skal lege hvergang ..Pu hård med en teenage hund i sneen ( det plejer at være noget nemmere ) .

hvordan opføre jeres andres hunde sig ? nogle med ældre hunde , som med tiden / årene er kølet lidt af i sneen ??


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Teenage hund i sneen , en udfordring .
  • #1   30. nov 2010 Ha ha.. Chili (7 aar) er normalt rolig og velafbalanceret, kan loebe loes visse steder og vaere yderst lydig.

    INDTIL sneen kommer, saa er der halm i oerene og hvalpe leg over hele banen..
    Snor er lige pludselig noget fanden har skabt synes hun og med en handicappet mor i den anden ende, goer det kun tingene endnu vaerre *gg*

    GODT der findes hundeskove smiley

    Det eneste hun taenker paa er at give den gas.


  • #2   30. nov 2010 min tidl luftehund på fem år er ligeså glad for sne som altid, var hun hvertfald sidste år har ik set hende her i sne tiden, hun elsker og rulle i sne

    mine er tilgængel blevet glader med alderen for sne, sidste år var det ik så sjovt men i år jubii.


  • #3   30. nov 2010 Lyder som jeres hunde også kan blive fuldstændig tossede i sneen .. Vi må simpelhen i hunde skoven i weekenden ( problemet er bare lidt at vores hunde skov , bliver lavet til store samlings sted , for børn der kælker , så snart der falder sne , da der ligge en kæmpe bakke i hundeskoven ) .har heldigvis en stor hunde gård .

  • #4   30. nov 2010 Filippa er en kæmpe åndsbolle i sneen. Hun elsker det bare. Hvis det altså ikke lige havde været fordi det er så koldt! Er heldig at bo på gård hvor hun render løs, så der kan fjolle lige så meget hun vil =)

  • #5   30. nov 2010 linda . det må være skønt at bo på en gård , med hund . især i sneen smiley . Nila minder om en hest når hun løber i sneen . lidt sjovt , hele hendes holdning , hovede bukkede og løfter benene vildt højt , vi griner sku af hende .. hundehesten er hun haha

  • #6   30. nov 2010 line - Det er super skønt. Det eneste problem er bare at tror aldrig Filippa ville syntes det var fedt at bo noget andet sted efter vi er flyttet. Hun nyder friheden, og tror hun ville syntes det var underligt at have en "lille" have i stedet for =)

  • #7   30. nov 2010 glæder mig simpelthen til jeg skal gå med dem i sneen igen, men blir ik før weekenden øv bøv sån er det at være på efterskole, det så sjovt at se Salto hoppe i sneen fordi den er højer end ham, han ligner seriøst en kanin eller en kænguru


Kommentér på:
Teenage hund i sneen , en udfordring .

Annonce